Envirocup 2017 Duatlon výsledky

Body v rámci Envirocupu se budou započítávat dle kategorií Envirocupu.

 

VÝSLEDKY

 

V každém závodě obdrží závodník body v závislosti na absolutním umístění v kategorii.

1. místo - 400 b.;   

2. místo - 390 b.;

3. místo - 381 b.;

4. místo - 373 b.;

5. místo - 366 b.;

6. místo - 360 b.;

7. místo - 355 b.;

8. místo - 351 b.;   

9. místo - 348 b.;

10. místo - 346 b., a každé další místo o jeden bod méně než předchozí.

Děti se mohou zúčastnit závodu o jednu věkovou kategorii výše (s odpovídajícím bodovým ohodnocením dané kategorie). Naopak, pokud se zúčastní kategorie s mladšími dětmi, nebudou bodově ohodnoceny.   

Body se sčítají do celkového pořadí. Podmínkou účasti v sérii je zúčastnění se alespoň dvou závodů.

Dále se dva závody ze všech do celkového bodového hodnocení nepočítají, neboli dva závody je možno vynechat. Pokud se závodník zúčastní všech závodů, nebudou se mu počítat dva nejhorší bodové výsledky. Při shodném počtu bodů na konci série rozhoduje o pořadí nejvyšší dosažený počet bodů.

 

********************

 

V sobotu proběhl zajímavý závod pro širokou veřejnost v Kamenné, který v sobě spojoval běžeckou a cyklistickou disciplínu. Akce se uskutečnila již po deváté, a oproti loňskému roku došlo opět k navýšení závodníků. V dětských kategoriích startovalo 96 závodníků, a v hlavním závodě rekordních 62 závodníků. Celkem tedy 158 účastníků bojovalo na zajímavé trati. Závod probíhal za slunečného počasí, a kapky deště dopadly na Kamennou až v době, kdy už všichni odjížděli domů. Celkovými vítězi se stali, Tomáš Kříž a Petra Veselá. Závod byl součástí třebíčského vytvalostního poháru McRAI cup 2017 a velkomeziříčského seriálu ENVIROCUP 2017. (Z. Bouček, 15.05.2017)

 

Foto 1 (fotoarchiv Z. Bouček)

 

Foto 2 (fotoarchiv Z. Bouček)